Sivas Haberler

Ulaşımda Sorun Yaşayan Zehra’ya Taksiciler Yardım Etti

Görme engelli Zehra Aslanlı ulaşımda yaşadığı sorunlar üzerine Cumhuriyet Üniversitesi biriminden yardım talep etti. Talep ettiği yardımı taksi durağına ileterek belirli ücret karşılığında Zehra Aslanlı’nın ulaşımını çözmek istedi. Yalnız bu duruma taksiciler ücretsiz olarak yardım edeceğini bildirince Zehra’nın yüzü güldü.

Ulaşımda Sorun Yaşayan Zehra’ya Taksiciler Yardım Etti
335 Okundu
11 Mayıs 2019 - 15:08

Ulaşımda devamlı sorun yaşayan Zehra’ya yardım eli taksicilerden gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı. Duyarlı taksicilerin görme engelli Aslanlı’yı hiç bir ücret almadan okuluna ve şehir merkezine ücretsiz şekilde götürüp getirmeye başladılar.

Zehra Aslanlı ise ne kadar mutlu olduğunu belirterek açıklamalar yaptı.

“Profesör Doktor Alim Yıldız’a ve Engellilerin dedesi Recep Hocamıza Teşekkür ediyorum.”

Üniversitenin kendisine sahip çıktığını ve her türlü maddi manevi desteği verdiğini belirten Aslanlı, her sıkıntısında Recep hocasına gittiğini ve kendi sıkıntısıymış gibi, derdiymiş gibi hocasının onunla ilgilendiğini belirtti. Taksici abilerine, amcalarına çok teşekkürlerini sunan Aslanlı, şehir dışından geldiğini belirterek okumaya Sivas’a, şehre adapte olmasına bir nevi taksicilerin destek olduğunu belirtti.

Merve Şen

İletişim: mervesen@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Merve Şen

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store