• DOLAR
  5,9248
  %-0,04
 • EURO
  6,5422
  %0,04
 • ALTIN
  284,66
  %0,04
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Hilmi Bilgin Kimdir ?

Hilmi Bilgin Kimdir ?

1972 yılı itibariyle Sivas şehrinin Alacahan bucağında dünyaya gelen Hilmi Bilgin, ilk e orta öğrenimini Sivas şehrinde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Hilmi Bilgin, bir süre Sivas SGK İl Müdürlüğünde kamu avukatı olarak görev yaptı. Daha sonra bu görevinden istifa eden Bilgin, 2003 yılından itibaren serbest avukat olarak görev yapmaya başladı.

Gerek öğrencilik gerekse iş hayatı süresince sivil toplum kuruluşlarında görev alan Hilmi Bilgin, dernek ve vakıflarda da görev aldı. Sivas Barosu Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyeliği ile Sivas Barosu Başkanlığı görevini yürütmüş olan Hilmi Bilgin, Ak Parti Sivas İl Teşkilatında Seçim İşleri Başkanı ve Teşkilat Başkanı olarak siyasi çalışmalara katıldı.

24. Dönem itibariyle Sivas Milletvekili olan Hilmi Bilgin, bu dönemde Anayasa Komisyonu üyeliği görevinde de bulundu. An itibariyle Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı olan Bilgin, 25. Dönemde tekrardan Sivas Milletvekili adayı olan Hilmi Bilgin, 2019 yılında ise Yerel Seçimlerde Ak Parti’nin Sivas Belediyesi Başkan Adayı oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Hilmi Bilgin, aynı zamanda evlidir.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir