• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,45
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
Sivas Hastaneleri ve Sivas Hastane Listesi

Sivas Hastaneleri ve Sivas Hastane Listesi

Özellikle son zamanlarda yapılan yatırımlar sayesinde Sivas’ın ciddi manada sağlık sektörünün önemli bir merkezi olarak tanımlandığı bilinmektedir. Bu kapsamda gerek kamu hastanelerinin gerekse özel hastanelerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Böylece şehre çevre kentlerden de sağlık hizmeti almak için gelenlerin sayısında ciddi bir artış yaşanıldığı bilinmektedir.

Sivas Kamu Hastaneleri

Günümüz itibariyle Sivas hastaneleri söz konusu olduğunda hem şehir merkezinde konumlanmış hem de ilçelerde hizmet sunan çok sayıda devlet hastanesinden söz etmek mümkün olmaktadır. Özellikle şehir merkezinde hizmet sunan devlet hastanelerinin çok sayıda hastanın tedavi edilmesinde etkili oldukları da biliniyor. İşte Sivas’taki devlet hastanelerinden öne çıkanlardan 5 tanesi:

 1. Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi
 2. Sivas Numune Hastanesi
 3. Sivas Devlet Hastanesi
 4. Cumhuriyet Üniversitesi Diş Fakültesi Hastanesi
 5. Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Sivas kentinin pek çok ilçesinde devlet hastanelerinin hizmet sunduğu bilinmektedir. Akıncılar, Divriği, Gemerek, Gürün, Gölova, İmranlı, Hafik, Kangal, Suşehri, Koyulhisar ile Şarkışla ilçelerinde devlet hastaneleri hizmet sunmaktadır.

Sivas’taki Özel Hastaneler

Sağlık sektörünün gelişiyor olmasına paralel olarak Sivas hastaneleri de özel sektörün ilgi alanına girmeye başlamıştır. Bundan dolayı günümüz itibariyle Sivas’ta çok sayıda farklı özel hastanenin hizmet sunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. İşte Sivas’ta faaliyet gösteren özel hastanelerden ilk ikisi:

 1. Özel Medicana Sivas Hastanesi
 2. A Life Hastanesi

2015 yılı itibariyle başta Sivaslılar olmak üzere çevre kentlere de sağlık hizmeti sunmak üzere açılan Özel Medicana Hastanesi; 28.000 metrekarelik bir alanda sağlık hizmeti sunan bir hastane olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yeni teknolojik sağlık gereçlerini kullanmak konusunda iddialı olan Medicana Hastanesi; Sivaslıları nitelikli bir sağlık hizmetiyle buluşturuyor.

Toplamda 25’in üzerinde doktorla 17 ayrı poliklinik ve 5 ameliyathaneyle Sivaslıların hizmetinde yer alan A Life Hastanesi; yoğun bakım ünitesiyle de tanınan bir sağlık kuruluşudur. Toplamda 75 yatak kapasitesine sahip olan hastanenin Acil Servis biriminin de devrede olduğu bilinmektedir.

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir