Sivas Haberler

“Terörü hep birlikte durdurabiliriz” Projesi Devam Ediyor

Terör konulu bilgilendirme toplantıları devam ediyor, 1.377 din görevlisine terör bilgilendirmesi Sivas İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapıldı.

“Terörü hep birlikte durdurabiliriz” Projesi Devam Ediyor
120 Okundu
09 Mayıs 2019 - 13:55

“Terörü hep birlikte durdurabiliriz” projesi hız kesmeden devam ediyor. Bir çok konferanslar ile 1.377 din görevlisine Emniyet müdürlüğü tarafından bilgilendirmeler yapılıyor. Dini kullanarak teröre alet eden kişiler hakkında nasıl kullandıklarına dair din görevlilerine bilgiler verildi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden açıklama yapıldı, “Terör örgütlerinin eleman temin etmek ve militanlaştırmak için yürüttükleri faaliyetlerde; din ve dini inançların en önemli istismar konusu olarak kullanıldığı görülmektedir. FETÖ, DEAŞ, El Kaide, Hizbullah gibi örgütler dini istismar etmek üzerine kurulu terör örgütlerinin yanında, farklı ideolojik temelleri esas alan PKK/PYD, DHKPC-/C gibi bölücü ve yıkıcı terör örgütlerinin, dini referans alan veya karşı söylem ve faaliyetlerle muhafazakar kesimlerin sempatisini kazanmaya, eleman temin etmeye, halkın sözde desteğini almak için vatandaşlarımızın dini duygularını amaçları doğrultusunda istismar etmeye yönelik; yurt içi ve yurt dışında sosyal medya başta olmak üzere çeşitli alanlarda illegal faaliyetlerde bulunduğu bilinmektedir. Terör örgütleri tarafından din ve dini değerlerin istismar edilmesinin önüne geçebilmek, örgütlerin eleman temin etmelerini engellemek, dini istismar eden terör örgütlerine katılanların teslim olmalarını sağlamak, terör ve terör örgütlerinin bu tür faaliyetlerine karşı toplumda farkındalık oluşturularak toplumsal refleks ve bilincin geliştirilmesi, terörle mücadelede halk desteğinin sağlanması ve şiddete varan aşırılıkların önlenmesi, terör örgütü yapılarına karşı ilgili kurumlarla koordineli bir çalışma yürütülerek etkin bir terörle mücadelenin sağlanması amacıyla İl ve ilçe Müftülüklerimize bağlı din görevlilerimize yönelik olarak Emniyet Teşkilatının görev alanı içinde tespit, analiz, değerlendirme ve yaşanılan tecrübelerin aktarılması hususunda; “Terörü hep birlikte durdurabiliriz” isimli projemiz kapsamında Nisan ayı içerisinde 17 konferans ile bin 377 Din Görevlisine ulaşılmıştır.” dedi.

Merve Şen

İletişim: mervesen@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Merve Şen
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

    Bize Ulaşın :

    Telefon : (0346) 221 00 00

    WhatsApp : +54 9 375 166-6918

    E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

    Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

    Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

    Google Play Apple Store