• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Sağlıkta 2023 Toplantısı Gerçekleşti

Sağlıkta 2023 Toplantısı Gerçekleşti

112 Acil Çağrı merkezi binasından yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Polat ve İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç ile birlikte müdürlük yetkileri yer aldı.

Bilgilendirme sunumlarının yapıldıktan sonra Sivas Valisi konuşma yaparak, hekim sayısını artırmayı hedeflediklerini dile getirerek, halkın taleplerini inceleyip hekim kadrosunun genişletilmesini ve hastaneye ulaşım konusunda yoğun bir beklenti olduğunu belirtti. Hekim sayısında artırma konusunda yoğun bir çaba sarf ettiğini belirterek, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak içinde çalışmalar yürütüleceğini bildirdi.

Raybulans ve Akıllı Ambulans

Sağlık hizmeti konusunda kapasitesinin artırılması ve hizmetin üst seviyelere çıkması konusunda bilgiler veren Salih Ayhan, Şehrin batısına yeni hastane ve diş polikliniği yapılacağını belirterek Sıcak Çermik kaplıcasına 300 yataklı bir rehabilitasyon inşa edileceğini söyledi. ” Çok amaçlı Geriatri Merkezi, yeni ilçe hastaneleri, yeni aile sağlık merkezleri, yeni acil servis istasyonları, çocuk yoğun bakım servisi, çocuk ergen madde bağımlılığı tedavi eğitim ve destek merkezi, inme merkezi, hiperbarik oksijen tedavisi, genetik hastalıkları tanı merkezi, geleneksel ve tamamlayıcı tıp çalışmaları, suda doğum, dijital hastane, ruh sağlığı bozuklukları bilişsel davranış terapi merkezi, raybulans, akıllı ambulans projeleri hayata geçirmek istediğimiz çalışmalardır” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir