Sivas Haberler

Sağlıkta 2023 Toplantısı Gerçekleşti

Sivas’ın gelecek dönem boyunca 2023’e kadar sağlık vizyonunun masaya yatırıldığı sağlık toplantısı gerçekleşti.

Sağlıkta 2023 Toplantısı Gerçekleşti
149 Okundu
10 Mayıs 2019 - 12:28

112 Acil Çağrı merkezi binasından yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Polat ve İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç ile birlikte müdürlük yetkileri yer aldı.

Bilgilendirme sunumlarının yapıldıktan sonra Sivas Valisi konuşma yaparak, hekim sayısını artırmayı hedeflediklerini dile getirerek, halkın taleplerini inceleyip hekim kadrosunun genişletilmesini ve hastaneye ulaşım konusunda yoğun bir beklenti olduğunu belirtti. Hekim sayısında artırma konusunda yoğun bir çaba sarf ettiğini belirterek, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak içinde çalışmalar yürütüleceğini bildirdi.

Raybulans ve Akıllı Ambulans

Sağlık hizmeti konusunda kapasitesinin artırılması ve hizmetin üst seviyelere çıkması konusunda bilgiler veren Salih Ayhan, Şehrin batısına yeni hastane ve diş polikliniği yapılacağını belirterek Sıcak Çermik kaplıcasına 300 yataklı bir rehabilitasyon inşa edileceğini söyledi. ” Çok amaçlı Geriatri Merkezi, yeni ilçe hastaneleri, yeni aile sağlık merkezleri, yeni acil servis istasyonları, çocuk yoğun bakım servisi, çocuk ergen madde bağımlılığı tedavi eğitim ve destek merkezi, inme merkezi, hiperbarik oksijen tedavisi, genetik hastalıkları tanı merkezi, geleneksel ve tamamlayıcı tıp çalışmaları, suda doğum, dijital hastane, ruh sağlığı bozuklukları bilişsel davranış terapi merkezi, raybulans, akıllı ambulans projeleri hayata geçirmek istediğimiz çalışmalardır” dedi.

Merve Şen

İletişim: mervesen@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Merve Şen

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store