Sivas Haberler

İstanbul’da İndirim, Sivas’a Ne Olacak ?

İstanbul’da seçim vaadleri sonunda işe yaradı ve suya indirim yapıldı. Ekrem İmamoğlu’nun görevi sırasında yapılması planlanan suya %46’ya kadar varan indirim İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerde kabul edildi.

İstanbul’da İndirim, Sivas’a Ne Olacak ?
1.182 Okundu
15 Mayıs 2019 - 21:45

İstanbul’da hanede yaşayan kişi sayısına göre tarifelendirme yapılması modeline geçilmesi il meclisinde yapılan oylama ile kabul edildi. Böylece İstanbul’da suya %46’ya varan indirim yapılmış oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan indirimin ardından birçok ilde olduğu gibi Sivas’ta da suya indirim yapılması konusunda beklenti oluştu.

İSTANBUL’DA İNDİRİM, SİVAS’A NE OLACAK?

İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde suya indirim yapılması oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen karara göre konutlarda %46’ya işyerleri tarifelerinde ise %10’a varan indirimler yapılacak. Belediye meclisinde görüşülen kararda su satışı konusu ve kullanılan suyun şehirden uzaklaştırılması konusu da görüşüldü. Bu işlemlerin tarifeleri TÜFE artış oranında her ay güncellenecek ve bu artış oranında indirim miktarı belli olacak.

İstanbul’da suya ve kullanılan suyun uzaklaştırılması konusunda yapılan indirim sonrasında gözler Sivas Belediye Başkanlığı’na ve Belediye İl Meclisi’ne çevrildi. Sivaslılar İstanbul’da yaşayanlara yapılan bu indirimin kendi şehirlerinde de yapılabileceğini düşünüyor. Sivas halkı İstanbul gibi Türkiye’nin en kalabalık şehrinde su indirimi uygulaması yapılabiliyorsa Sivas’ da indirim yapılması söz konusu olabilir şeklinde düşüncelerini ifade ediyor. Sivas Belediye Başkanı olan Hilmi Bilgin’den bu konuda bir adım atması ve gerekli indirimleri yapması isteniyor.

 

Selami Özer

İletişim: selamiozer@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Selami Özer

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store