Sivas Haberler

Çiftçilere ücretsiz sebze fidesi verildi

Sivas Valiliği tarafından düzenlenen“Sivas’ta Sebzeciliği Geliştirme“ projesi çerçevesinde çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

Çiftçilere ücretsiz sebze fidesi verildi
275 Okundu
16 Mayıs 2019 - 14:37

Sivas Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Çiftçi Uygulama Merkezinde Sivas Valiliği tarafından planlaması yapılan “Sivas’ta Sebzeciliği Geliştirme“ çalışmaları kapsamında merkeze gelen çiftçilere ücretsiz sebze fidesi verildi. Çiftçi Uygulama Merkezinde yapılan törene Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Gıda Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ve birçok çiftçi katıldı. Program saygı duruşunun yapılması ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı.

SİVAS’TA ÇİFTÇİLERE SEBZE FİDESİ DAĞITIMI YAPILDI

Çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıtım programında Sivas Valisi Salih Ayhan bir konuşma yaptı. Vali Ayhan yaptığı konuşmada çiftçilerle ilgili başlatmış oldukları 5-6 aydır devam eden çalışmalardan bahsetti. Vali Salih Ayhan bu çalışmaları yapmalarındaki temel amaçlarının bu bölgede bulunan kırsal arazileri daha canlı hale getirmek olduğunu söyledi. Çiftçinin yüzünün gülmesi ve de cebinin dolmasını istediklerini de ifade eden Ayhan göreve geldikleri günden beri tarım, turizm ve sanayi gibi sürekli üreten sektörlere önem verdiklerini de ekledir. Tarımın bunların başında geldiğini ve bu konuda çok önemli çalışmalar yaptıklarını ve yeni yapılanmalara gittiklerini söyledi.

Sivas Valisi tarafından yapılan konuşmanın ardından çiftçilere temsili olarak fide dağıtımı yapıldı. Bu törende çiftçilere ücretsiz olarak sebze fideleri verildi.

Selami Özer

İletişim: selamiozer@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Selami Özer
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

    Bize Ulaşın :

    Telefon : (0346) 221 00 00

    WhatsApp : +54 9 375 166-6918

    E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

    Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

    Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

    Google Play Apple Store