• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
ABD Savunma Bakanlığı’ndan Ufo Açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı’ndan Ufo Açıklaması

Gökyüzünde gördüğü değişik görüntüleri UFO olarak nitelendiren, UFO gördüğünü iddia eden, uzaylılara karşı merakı olanlar için yapılan bu açıklama oldukça dikkat çekiciydi. Uzun zaman konuşulacak konuşmaya imza atan Christopher Sherwood yaptığı açıklamada Amerika’nın uzun yıllardır UFO’lar üzerinde çalıştığını belirtti. Amerika’da 38 tane gizli proje vardı. Bu projelerin gizemi geçen yıllarda kalkmıştı. Savunma İstihbaratının yayınladığı belgeler arasında UFO belgeleri de vardı.

Lazer Silahı ve Görünmezlik İçin Milyonlarca Dolar Harcandı

Pentagon yaptığı açıklamada yayınlanan belgeler görünmezlik ve lazer silahı üretim denemeleri için milyonlarda dolar harcadığını kanıtlayan belgelerdi. Amerika devleti UFO’ları araştırmak için yaklaşık 22 milyon dolar harcamıştır.

1950 ile 1960 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde UFO konuşmaları ve tartışmaları çok fazla yapılmıştır. UFO gördüğünü söyleyen çok sayıda Amerikalının olduğu kaynaklarda yer almaktadır. 1957 yılında Edwards Hava Üssü’ndeki bir pilot resim çekmişti. Resimdeki UFO tartışmaların merkezinde yer almıştı. California’da çekilen resim karesi tartışmaları alevlendirmişti. UFO olarak nitelendirilen gözlemlerle alakalı CIA açıklama yaptı. Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın yaptığı açıklamaya göre UFO zannedilen gözlemleri aslında gizli uçak denemeleriymiş. UFO ile ilgili fotoğrafların sırrı hala tam olarak çözülmüş olmasa da Pentagon ve CIA’nin yaptığı açıklamalar nispeten bir açıklama sunmaktadır.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir