• DOLAR
  5,9164
  %-0,03
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,98
  %-0,22
 • BIST
  7,6947
  %-0,06
Sivas’ta çobanlar zor anlar yaşıyor

Sivas’ta çobanlar zor anlar yaşıyor

Geçimini hayvancılıkla sağlayan çobanlar her yerin karla kaplanmasına aldırış etmeden koyunlarını otlatacakları alan aramayı sürdürüyor.

Gürün ilçesinde yer alan Yaylacık köyünde yüzlerce koyuna sahip olan Eren Küçük isimli vatandaş kar yağışlarından dolayı koyunlarını otlatmakta problem yaşadığını ve mecbur kalarak koyunlarını ilçe merkezine indirmek zorunda kaldığını anlattı. Koyunların zorlu hava şartlarında bir hayli yorulduğunu belirten Eren Küçük, bir süre ilçede koyunlarını otlatmaya devam edeceğini belirtti.

Sivas’ın yüksek kesimlerinde yaşayan birçok çoban benzer sıkıntılarla karşılaşıyor. Sürüyü alarak uzak yerlere kalıcı olarak taşımanın da hem maliyeti, hem de riski bulunmasından dolayı hayvancılıkla uğraşanlar devletten yardım eli bekliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir