• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Hilmi Bilgin engellileri ve ailelerini ziyaret etti

Hilmi Bilgin engellileri ve ailelerini ziyaret etti

Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bedensel engelli Muhammet Gökkaya’yı, görme engelli Selman Deveci’yi ve işitme engelli Fatih Kendirli’yi ve ailelerini ziyaret etti.

Başkan Bilgin Dünya Engelliler Günü sebebiyle Sivas’ta bulunan engellileri ve ailelerini ziyaret etti. Ziyareti sırasında bedensel engelli Muhammet Gökkaya’nın yazdığı şiiri dinleyen Bilgin, Muhammet’in annesinin verdiği sürpriz hediyeyi aldı. Anne Gökkaya Başkan Bilgin ve Prof. Dr. Toparlı’yı rüyasında gördüğünü ve bakır bir tepsi hediye ettiğini anlatarak onlara rüyasında gördüğü tepsiden hediye etti.

Yaptığı ziyaretler sırasında aileler ile sohbet eden Bilgin Sivas’ı engelsiz bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını 2020 yılında da engelliler için yaptıkları engelliler için yaşam merkezini ve parkını hizmete sunacaklarını söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir