• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Zara’da “Yaşlılara Hizmet ve Evde Bakım Projesi”

Zara’da “Yaşlılara Hizmet ve Evde Bakım Projesi”

Zara Kaymakamlığı tarafından geçtiğimiz yıl hazırlanan “Yaşlılarımıza Hizmet ve Evde Bakım Projesi” Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kabul edilerek, bu hafta uygulanmaya başladı. Proje kapsamında devletin hassasiyetle takip ettiği vatandaşların evlerinin genel temizliği yapılarak daha sağlıklı şartlarda yaşamalarının amaçlanması bekleniyor. Ayrıca Zara Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Bizi Bekleyen Birileri Var, Evde Kuaför Hizmeti Projesi” devam ediyor. Proje kapsamında 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 1351 yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşa kuaför hizmeti verildiği öğrenildi.

Projeler hakkında konuşan Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, “ Kaymakamlığımız yakın zamanda “Sıcak Yemek Projesi” ile 200 vatandaşımıza daha ulaşarak sosyal hizmetlerine devam edecektir” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir