Sivas Haberler

Zara’da “Yaşlılara Hizmet ve Evde Bakım Projesi”

Sivas’ın Zara ilçesinde Kaymakamlık tarafından ‘Yaşlılara Hizmet ve Evde Bakım Projesi’ uygulanmaya başlandı.

Zara’da “Yaşlılara Hizmet ve Evde Bakım Projesi”
136 Okundu
26 Nisan 2019 - 15:54

Zara Kaymakamlığı tarafından geçtiğimiz yıl hazırlanan “Yaşlılarımıza Hizmet ve Evde Bakım Projesi” Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kabul edilerek, bu hafta uygulanmaya başladı. Proje kapsamında devletin hassasiyetle takip ettiği vatandaşların evlerinin genel temizliği yapılarak daha sağlıklı şartlarda yaşamalarının amaçlanması bekleniyor. Ayrıca Zara Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Bizi Bekleyen Birileri Var, Evde Kuaför Hizmeti Projesi” devam ediyor. Proje kapsamında 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 1351 yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşa kuaför hizmeti verildiği öğrenildi.

Projeler hakkında konuşan Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, “ Kaymakamlığımız yakın zamanda “Sıcak Yemek Projesi” ile 200 vatandaşımıza daha ulaşarak sosyal hizmetlerine devam edecektir” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store