• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Zara’da Bu köy yeniden kuruldu

Zara’da Bu köy yeniden kuruldu

Sivas’ı Zara ilçesi Bolucan köyünün yetiştirdiği iş adamlarından Ali Akkaş ve arkadaşları, birbirinin tıpa tıp aynısı evlerle köylerini yeniden inşa ettiler.
Sivas’ın Zara ilçesinde doğup büyüyen ve burada iş olmadığı için köylerini bırakıp gitmek zorunda kalan iş adamı Ali Akkaş ve arkadaşları yıllar sonra köylerini yeniden inşa ettiler.

BU KÖY YENİDEN KURULDU

Sivas’ın Zara ilçesi Bolucan köyünden göç etmek zorunda kalan işadamı Ali Akkaş ve arkadaşları yıllar sonra ticaretle uğraşarak para kazanarak köylerini unutmadıklarını göstermek üzere geri döndüler. Bolucan Nahiyesi ve Çevre Köylerini Yaşatma Projesi’ni hazırlayarak bu proje çerçevesinde köylerindeki evleri yeniden yaptırdılar. Tek tip evler olarak inşa edilen köyde yılın 6 ayını geçirdiklerini belirten işadamları amaçlarının köyden göçmek zorunda kalanların ekonomik özgürlüklerini kazandıktan sonra köye dönüp burada yaşamalarını sağlamak olduğunu söylediler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir