• DOLAR
  5,9463
  %0,04
 • EURO
  6,5531
  %0,04
 • ALTIN
  302,46
  %-0,01
 • BIST
  7,7678
  %0,08
Sivas’ta 2020 yılı itibariyle suya zam yapılmadı

Sivas’ta 2020 yılı itibariyle suya zam yapılmadı

Sivas Belediyesinin Aralık Ayının ikinci meclis toplantısı gerçekleştirilirken; Sivas’ta 2020 yılı itibariyle suya zam yapılmazken; engelli vatandaşlara yönelik olarak da suyun %50 oranında indirimli kullanılması onaylandı.

Sivas’ta Suya Zam Yok

Aralık ayı ikinci meclis toplantısında birçok gündem maddesi ele alınırken; su tarifesiyle ilgili maddeler dikkat çekti. Yapılan toplantı neticesinde plan ve bütçe komisyonunu havale edilen karara göre 2020 yılında Sivas’ta suya zam yapılmazken; engelli vatandaşların suyu %50 oranında indirimli kullanması kararı da alındı.

%40 üzerinde engelli raporu bulunan vatandaşların suyu %50 oranında indirimli kullanacağı açıklanırken; bu indirimin 15 metre küpe kadar geçerli olduğu da bildirildi.
.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir