• DOLAR
  5,6999
  %0,05
 • EURO
  6,3170
  %0,07
 • ALTIN
  269,92
  %0,07
 • BIST
  107.529
  %0,64
Yüzen Ada yavaş yavaş yok oluyor

Yüzen Ada yavaş yavaş yok oluyor

Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Ürük Köyü’nde bulunan yüzen adalar, tanıtımı yapılamadan ve turizme kazandırılamadan yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor.

Sivas’ın Divriği ilçesine 27 kilometre uzaklığında bulunan yüzen adalar görünümü ile dikkatleri çekiyor. Köy halkının Çılbah Gölü olarak bildikleri bu gölü ve üzerindeki adaları dışarıdan pek fazla kimse bilmiyor. Göl koruma altına alınmadığı için bakımsızlıktan yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Aktüel ve paleo heyelanların sonunda oluşan bu yüzen ada tanınmayı ve turizme kazandırılmayı bekliyor. Yüzen ada ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Gülpınar Akbulut Özpay bu adanın Sivas’ın ilk ve tek yüzen adası olduğunu ve gerekli ilginin gösterilerek bu adaların tanıtımının yapılması gerektiğini söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir