• DOLAR
  5,8094
  %0,06
 • EURO
  6,4448
  %0,01
 • ALTIN
  274,79
  %0,51
 • BIST
  7,6582
  %-0,02
Yüksek Hızlı Tren Aralık ayında faaliyete geçecek

Yüksek Hızlı Tren Aralık ayında faaliyete geçecek

Türkiye’de devam eden en büyük projelerden biri olan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesinde aralık ayının sonunda bitirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan projenin Ramazan Bayramı’ndan önce hizmete alınması talimatını vermişti.

Yüksek Hızlı Tren Aralık Ayında Faaliyete Geçecek

Bir süredir yapımı hızlı bir şekilde devam eden Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesinde, deneme sürüşlerini Sivas ile Yerköy arasında aralık ayı sonunda gerçekleşeceği açıklandı. Projenin büyük bir kısmı tamamlanırken 2019 yılı sonunda ilk deneme sürüşlerine başlanacağı açıklandı. Sivas Valisi Salih Ayhan projeyi yapan firma sorumluları ile bir araya gelerek durum değerlendirme toplantısı yaptı. Vali Ayhan yetkililerden gelinen son aşama hakkında bilgi aldı. Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren’in test sürüşlerinin Aralık ayında gerçekleşeceği açıklandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir