Sivas Haberler

Yöresel lezzetler sınıfta tanıtılıyor ve tadılıyor

Sivas’ta merkezde bulunan Vali Aydın Güçlü İlkokulu’nda Değerler Eğitimi kapsamında yapılan faaliyette yöresel lezzetler etkinliğinde öğrencilere yöresel yemekler tanıtılıyor.

Yöresel lezzetler sınıfta tanıtılıyor ve tadılıyor
129 Okundu
07 Mart 2019 - 17:20

Sivas’ta merkezde bulunan Vali Aydın Güçlü İlkokulu’nda Değerler Eğitimi kapsamında yapılan faaliyette yöresel lezzetler etkinliğinde öğrencilere yöresel yemekler tanıtılıyor.

Vali Aydın Güçlü İlkokulunda görev yapan 2-B Sınıf Öğretmeni İlyas Güven, Değerler Eğitimi kapsamında öğrenci velileriyle birlikte okulda “Yöresel Lezzetler” adında etkinlik düzenledi. Anneler Anadolu’nun çeşitli illerine ait olan ve evlerinde yaptıkları yemekleri sınıflarda öğrencilere ikram ettiler. Yöresel lezzetleri tanıtmak amacıyla yapılan bu etkinlikle öğrenciler hem sosyalleşiyor hem de elindekini başkalarıyla paylaşmayı öğreniyor.

Hazırladığı etkinlik hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni İlyas Güven, “Vali Aydın Güçlü İlkokulu 2-B sınıfı olarak değerler eğitimi kapsamında 15 günde bir yöresel lezzetler etkinliği yapmaktayız. Daha önceden belirlediğimiz velilerimiz evlerinde yapmış oldukları yemekleri okula getirerek çocuklarımıza ikram etmekteler. Bu etkinliğin temel amacı okul, veli, öğretmen ve öğrenci işbirliği ve uyumunu geliştirerek çocuklarımıza farklı yörelere ait farklı lezzetteki yemekleri tattırmak onlarla tanıştırmak onları sevdirmek ve kültürümüzün miraslarını çocuklarımıza aktarmaktır. Diğer bir yönü ise sınıfımıza paylaşmayı, kaynaşmayı ve dayanışmayı arttırmaktadır.” dedi.

Öğrenciler ve veliler sınıf öğretmeni eşliğinde hazırlanan yöresel lezzetler etkinliğini çok sevdiklerini belirttiler.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store