Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Sivas’ta yapıldı

Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Sivas’ta yapıldı
19:39 - Mart 25 2019 Pazartesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Yoğun Bakım Hemşireliği Eğitim Merkezi yetkisi alan Medicana Sivas Hastanesi tarafından 12 Şubat-25 Mart 2019 tarihleri arasında Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika programını düzenlendi.

Hazırlanan sertifika programında 240 saat süren derslerin 120 saati teorik, 120 saati ise uygulama eğitimi olarak verildi. Hazırlanan programda 16 hoca ve eğitimci hemşirenin teorik ve uygulama eğitimleri ile gerçekleşti.

Bu programa katılmak için farklı illerden Sivas’a gelen Yoğun Bakım hemşireleri Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray’dan, hastanede düzenlenen tören ile Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalarını aldılar. Demiray “ Bu programda emeği olan hekimlere, hemşirelere ve eğitime katılan bütün katılımcı hemşirelere teşekkür ederiz. Verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum, Sağlık bakanlığının hemşireleri sertifikalandırma gayretlerine bizlerde destek sağlıyoruz. Özellikli alanlarda sertifikalı hemşirelerin çalıştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Hastanelerimizde bu programlar sayesinde sertifikalı hemşireler artarak daha kaliteli hizmet sunulmuş olacak. 2019 Yılı içerisinde bir program daha açmış olacağız, muhtemelen yılın son çeyreğinde açılacak program için yine Türkiye’nin her yerinden katılımcı hemşirelerimizi bekliyoruz” dedi.