• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Sivas’ta yapıldı

Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Sivas’ta yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Yoğun Bakım Hemşireliği Eğitim Merkezi yetkisi alan Medicana Sivas Hastanesi tarafından 12 Şubat-25 Mart 2019 tarihleri arasında Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika programını düzenlendi.

Hazırlanan sertifika programında 240 saat süren derslerin 120 saati teorik, 120 saati ise uygulama eğitimi olarak verildi. Hazırlanan programda 16 hoca ve eğitimci hemşirenin teorik ve uygulama eğitimleri ile gerçekleşti.

Bu programa katılmak için farklı illerden Sivas’a gelen Yoğun Bakım hemşireleri Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray’dan, hastanede düzenlenen tören ile Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalarını aldılar. Demiray “ Bu programda emeği olan hekimlere, hemşirelere ve eğitime katılan bütün katılımcı hemşirelere teşekkür ederiz. Verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum, Sağlık bakanlığının hemşireleri sertifikalandırma gayretlerine bizlerde destek sağlıyoruz. Özellikli alanlarda sertifikalı hemşirelerin çalıştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Hastanelerimizde bu programlar sayesinde sertifikalı hemşireler artarak daha kaliteli hizmet sunulmuş olacak. 2019 Yılı içerisinde bir program daha açmış olacağız, muhtemelen yılın son çeyreğinde açılacak program için yine Türkiye’nin her yerinden katılımcı hemşirelerimizi bekliyoruz” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir