• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Kışın sıcak tutan yiyecekler açıklandı

Kışın sıcak tutan yiyecekler açıklandı

Kış aylarının soğuğunu iliklerine kadar hisseden Sivas halkı için Sivas Medicana Hastanesi Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan bazı tavsiyelerde bulundu.

Soğuk havalarda metabolizmanın da otomatik olarak yavaşlayacağını hatırlatan Cansu Arslan bu dönemde hastalıkların da fırsat kolladığını ve kolaylıkla kendini gösterebileceğini söyledi. Bu durumun üstesinden sağlıklı ve doğru beslenmeye gelinebileceğini söyleyen Arslan, kış aylarında vücudumuzu ısıtacak besinleri tek tek paylaştı.

Cansu Arslan soğuk havalarda sıklıkla karabiber ekerek yumurta tüketilmesini tavsiye etti. Bunun yanında mümkün olduğunca salep, keçiboynuzu pekmezi ve kestane tüketilmesini de söyleyen Arslan bu besinlerin vücudu soğuk havalarda dinç tuttuğunu ve hastalıklardan da koruduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir