• DOLAR
  5,9229
  %-0,20
 • EURO
  6,5678
  %-0,21
 • ALTIN
  296,30
  %-0,37
 • BIST
  7,7734
  %0,39
Yıldız Dağı beyaza büründü

Yıldız Dağı beyaza büründü

Yılın ilk karının yağmasıyla birlikte beyaza bürünen Sivas Yıldız Dağı, beyaz örtüyle kaplandı. Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nin beyaza bürünmesiyle birlikte merkezin havadan görüntüleri yayınlandı.

2.551 rakımlı Yıldız Dağına mevsimin ilk karının düşmesinin ardından kayak merkezinin de beyaza büründüğü açıklandı. Adeta masalsı bir görüntünün ortaya çıkması sonrasında bölgede yer yer kalınlığı 30 cm’yi bulan kar kalınlığının oluştuğu bilgisine ulaşıldı.

Kayak tesisinin çalışanlarının pistte ilk denemelerini yapmaları, sonrasında kayak merkezinin misafirlerini ağırlamayı beklediği açıklandı. Tesisin işletmesini yapan Buruciye A.Ş. Genel Müdürü olan Mustafa Altun; sezonun ilk karının kayak seveler için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir