• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Yılanla Beslenen Avcı Kediler

Yılanla Beslenen Avcı Kediler

Sivas’ta kendilerini sahiplenen bir vatandaş tarafından bakılan avcı kedileri, diğer kedilerden farklı olarak besleniyorlar. Bu kediler diğer kediler gibi tabaklarına konulan sütlerle değil de avladıkları yılanlarla besleniyor.

Yılanla Beslenen Avcı Kediler

Sivas’ın Serpincik Mahallesi’nde Ayhan Tırpan adlı vatandaş tarafından sahiplenen bir kedi ve iki yavrusu bildiğimiz diğer kedilerden çok farklı özelliklere sahip bulunuyor. Bu kediler günlük yiyeceklerini sahiplerinden beklemek yerine avlanarak kendileri sağlıyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ava çıkan kedilerin yemek tercihleri bilinenin çok dışında şeyler. Bu kediler birçok insanın çok korktuğu ve bakmaya cesaret edemediği yılan ve kertenkele gibi sürüngenlerle besleniyor. Kediler araziye çıkarak avlanıp karınlarını doyurup yuvalarına dönüyorlar. Kediler bazen çok büyük yılanları avlayabiliyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir