• DOLAR
  5,7749
  %0,02
 • EURO
  6,3711
  %-0,00
 • ALTIN
  270,19
  %0,03
 • BIST
  103.118
  %-0,03
Yetenek ve Beceri Merkezi Yeni Eğitim-Öğretim dönemine hazır olacak

Yetenek ve Beceri Merkezi Yeni Eğitim-Öğretim dönemine hazır olacak

Sivas merkezde bir süre önce temeli atılan Yetenek ve Beceri Merkezi inşaatı yeni döneme yetiştirilmeye çalışılıyor. İnşaatın büyük bir bölümü tamamlandı.

Sivas merkezde Akdeğirmen Mahallesi’nde yapılmaya başlayan ve yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacı ile İl Özel İdare tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödeneği verilen merkezin inşaatında son yaklaşıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan merkezin devam eden inşaatında incelemelerde bulundu. Yetenek ve Beceri Merkezinde derslikler ve faaliyetlerin gerçekleşeceği donatıları gezen Vali Ayhan, bu merkezin Sivas’a hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Sivas’taki gençlerin ufkunu açacak olan merkezde robotik kodlama, mekatronik, astronomi, müzik, zeka oyunları, drama, iletişim (radyo-tv), yabancı dil, el sanatları ve görsel sanatlar için atölyelerin yanında sanal gerçeklik, planeteryum, kitap kafe ve konferans salonu bulunacak

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir