• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Sivaslı vatandaştan yerli elektrikli otomobil hamlesi

Sivaslı vatandaştan yerli elektrikli otomobil hamlesi

Murat Yılmaz isimli Sivaslı bir vatandaş 1 yıla yakın bir süredir uğraştığı yerli elektrikli otomobiliyle ilgili çalışmalarını yarıladı.

Normalde meslek olarak asansörlerle ilgilenen ve elinden çok iş gelen Murat Yılmaz geçtiğimiz yıl kendisine otomobil üretmeye karar verdi. Bu karar üzerine çalışmalara başlayan Yıldız arabanın dış iskeletini tamamlamayı başardı.

Aracını yapmaya başlamadan önce internette karşılaştığı bir fotoğrafa benzetmeye karar veren Murat Yıldız ortaya çok güzel bir araç dizaynı çıkarttı. Bugün arabasının içinden poz da vererek arabasını herkesin beğenisine sundu.

Murat Yıldız yaptığı açıklamada arabanın benzin ve elektrikle çalışacak şekilde 1 yıl içinde hazır olacağını ve 80 beygirlik bir güce sahip olacağını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir