• DOLAR
  5,9247
  %-0,17
 • EURO
  6,5709
  %-0,16
 • ALTIN
  296,40
  %-0,34
 • BIST
  7,7791
  %0,46
Yerli Drone havalanmaya hazırlanıyor

Yerli Drone havalanmaya hazırlanıyor

Farklı programlama seviyelerine sahip olan ayrıca internet bağlantısı ile uzaktan kontrol edilebilen mini drone ESPcopter iki yıl süren bir çalışmanın sonunda oluşturulmuş.

YERLİ MİNİ DRONE HAVALANMAYA HAZIRLANIYOR

Pek çok yeni ve ileri teknoloji ürünlerinin tasarlanmasında rolü bulunan Turkcell, bu yeniliklerini depoladığı Arıkovanı platformuna bir yeni ürünü daha ekledi. ESPcopter isimli drone yeni ve sıra dışı teknolojisiyle meraklıları tarafından uçması sabırsızlıkla bekleniyor. Bu ürünün 100 bin TL’ye mal edilmesi bekleniyor. ESPcopter 10 yaşından büyük kişilerin eğlenerek kodlama öğrenmesi ile ilgili yazılıma sahip bulunuyor. Turkcell bu teknolojinin yakında seri üretime geçeceğini belirterek ürünle ilgili bir video yayınladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir