Yazıcıoğlu’nun sevenleri salonlara sığmadı

Yazıcıoğlu’nun sevenleri salonlara sığmadı
13:47 - Mart 27 2019 Çarşamba

Sivas’ta düzenlenen programla, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde 10 yıl önce seçim çalışmaları sırasında helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, yol arkadaşları ve İHA muhabiri İsmail Güneş anıldı. Programa yoğun katılım olması sebebiyle salona giremeyen vatandaşlar için kültür merkezinin içerisinde platform kurularak program buradan izlendi.

Kahramanmaraş’ta 25 Mart 2009 tarihinde yolculuk yaptıkları helikopterin düşmesi sonucu yaşamlarını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki eski BBP İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, dönemini belediye meclisi üyesi adayı Murat Çetinkaya, Gazeteci İsmail Güneş ve Pilot Kaya İstektepe’yi anma programında BBP Sivas İl Teşkilatları tarafından ‘Şehitlerimizi Birlikte Anıyoruz’ programı hazırlandı. Program Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu. Anma programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programa katılmak üzere gelen bazı vatandaşlar merdivenlerde oturmak zorunda kaldı. Salonun tamamen dolması üzerine içeri giremeyen vatandaşların programı izlemeleri için kültür merkezinin içerisinde platform kuruldu.

BBP İl Başkanı Uğur Bulut anma programında yaptığı konuşmada, “Muhsin başkan o ülkücülerin koca reisi Alperenler’in lideri adıyla müsemma Muhsin idi. O Muhsin’di Allah’ın sevdiği insanlardan insan edenlerdi. O emredildiği gibi dost doğru oldu, dost doğru yaşadı. Bunu bildi bunu seçti” dedi.

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp ise, “10 yıldır Muhsin başkanı anlatmaya çalıştım ama bu bana hep zor gelmiştir. 35 yılımız beraber geçti. Kendileri ocak genel başkan yardımcısıyken ben Sivas imam hatibi yeni bitirmiştim. O günden beri yolumuz hiç ayrılmadı. Parti içerisinde verdiği mücadelede, partiden ayrıldığı süreçte hep beraber olduk. İyi ki böyle yapmışım. Buna şükrediyorum. Düzgün bir adamın yanında durmak büyük bir şerefti. O bizim gençlik yıllarımızdan itibaren hem ağabeyimiz, hem liderimiz hem de genel başkanımızdı. İlerleyen yıllarda kendisiyle iş ortaklığı yapmakta nasip oldu. Ağabeylik yaptı bize 15 yaşında Şarkışla Genç Ülkücüler teşkilatı ve bir derneğimiz vardı orada yöneticilik yaptı yaşının üzerinde bir olgunluk, performans gösterdi. Lise talebesiyken yaptı bunları dolayısıyla böyle dava adamları bir ülkenin ve milletin geleceği açısından çok önemlidir, çok da kolay yetişmiyor” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Çanakkale Savaşı konulu bir piyes sunuldu. İlahilerin söylendiği anma programı semazenlerin yaptığı gösteriyle sona erdi. Programda bazı vatandaşların duygulandığı ve gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.