• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Yaz sıcağında Böbrek Taşı ağrılarına dikkat edin

Yaz sıcağında Böbrek Taşı ağrılarına dikkat edin

Op. Dr. Eyüp Coşar, böbrek ağrılarının yaz aylarında artması sebebiyle bir açıklamada bulundu. Coşar, yaz aylarında böbrek taşı olanların ağrı yaşamamak adına bol sıvı tüketmeleri gerektiğini söyledi. Yapılan açıklamada gün içerisinde belli aralıklarla bol sıvı tüketilmesi gerektiği ve bunun yapılmaması durumunda böbrek taşı ağrılarında çok yoğun bir artış olacağı söylendi.

YAZ SICAĞI BÖBREK TAŞI AĞRILARINI ARTIYOR

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Eyüp Coşar tarafından yapılan açıklamada yaz aylarında böbrek taşı ağrıları artabileceği gibi börek taşlarının oluşması da yine bu aylarda artmaktadır dedi. Böbrek taşının oluşmaması ve yaz aylarında böbrek ağrısı yaşamamak için lifli yiyeceklerin tüketilmesi ve tuz tüketiminde dikkatli olunması tavsiye edildi.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir