• DOLAR
  5,7793
  %-0,17
 • EURO
  6,4568
  %0,11
 • ALTIN
  272,51
  %-0,40
 • BIST
  7,7772
  %1,89
Yaz Kur’an Kursu öğrencileri bilgilerini tazeledi

Yaz Kur’an Kursu öğrencileri bilgilerini tazeledi

Bingöl’ün Solhan ilçesinde Yaz Kur’an Kurslarına giden öğrenciler arasında dini bilgileri yarışması etkinliği yapıldı.

İlçe Müftülüğü tarafından 2019 yılı Yaz Kur’an Kurslarına katılan çocuklar arasında bilgi yarışması yapıldı. Kurslara 8 hafta boyunca devam eden öğrencilerin bilgi seviyesini ölçmek ve ’Dinimi Öğreniyorum’ kitabını okumalarını teşviki amacıyla yapılan etkinlik iki kategoride gerçekleştirildi. Ulu Camiinde 75 öğrencinin katılırken, dereceye girenlere çeşitli ödüller verileceği aktarıldı.

İlçe Müftüsü Muharrem Dutar;” Gayemiz öğrencilerimizi bu tür etkinliklerle motive etmektir. Yaz Kur’an kurslarına ilgiyi artırmaktır. Bugün çok mutluyuz. Çünkü 8 hafta boyunca camilere devam eden ve dersleri ilgiyle takip eden öğrencilerimiz bilgilerini burada sınamak için heyecanla yarışmaktadır. Bu konuda emeği geçen tüm hocalarımıza ve yarışmamıza ilgi gösteren veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Dutar ayrıca dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceğini aktardı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir