• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Yavru Kangallar görev almak için hazır bekliyor

Yavru Kangallar görev almak için hazır bekliyor

Terörle mücadelede kullanılmak üzere Sivas’ta yetiştirilen 10 Kangal yavrusu, Siirt İl jandarma Komutanlığı’nda görev almak için hazır bekliyor.

Dünya’nın en iyi koruma köpekleri arasında yer alan Kangal köpekleri çok güçlü yapıları, 4 kilometreden koku alma ve 2 kilometre uzaktan görme özelliklerine sahip bulunuyor. Bu üstün özellikleri ile Kangal köpekleri artık vatan savunmasında görev almak üzere yetiştiriliyor. Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan Kangal köpekleri artık TSK tarafından da terörle mücadelede kullanılmak üzere eğitilecek. Sivas’ta seçilen 10 Kangal yavrusu önümüzdeki günlerde Siirt İl jandarma Komutanlığı’na teslim edilecek. Altın Kangal Çiftliği’nden temin edilen yavrular en iyi ve en güçlü yavrular arasından özel olarak seçildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir