• DOLAR
  5,9450
  %0,01
 • EURO
  6,5545
  %0,06
 • ALTIN
  302,27
  %-0,07
 • BIST
  7,7662
  %0,06
Yeni Partinin adı: YAP (Yaşam ve Adalet Partisi)

Yeni Partinin adı: YAP (Yaşam ve Adalet Partisi)

Uzun süredir parti çalışmalarına devam eden ve son günlerde çok fazla gündemde yer eden Ahmet Davutoğlu partisinin adını, logosunu ve tüzüğünü paylaştı. Davutoğlu ve arkadaşları tarafından kurulan partinin adı: YAP

yeniparti.jpg (800×450)

Kurucu üyesi olduğu AK Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu, uzun süredir yeni partisi için hazırlıklarını sürdürüyordu.

Ahmet Davutoğlu’nun ilk olarak paylaştığı bilgilerin ardından Davutoğlu’nun partinin resmi olarak duyurusunu önümüzdeki hafta yapacağı açıklandı. AKP’den ayrılarak Davutoğlu ile birlikte hareket eden isimler arasında Selim Temurci, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Ömer Ünal, Musa Arat bulunuyor. Davutoğlu’nun parti hazırlıkları yaptığı öğrenilince AKP’den ihracı istenmişti. Davutoğlu ise ihracı beklemeden istifasını vermişti.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir