Sivas Haberler

Yaralı köpek için 2 bin 200 kilometre yol yaptı

İstanbul’da yaşayan bir hayvansever, Sivas’ın Divriği ilçesindeki ayağı kopmuş yaralı köpeği tedavi ettirebilmek için 2 bin 200 kilometre yol gitti.

Yaralı köpek için 2 bin 200 kilometre yol yaptı
141 Okundu
05 Mart 2019 - 15:15

İstanbul’da yaşayan bir hayvansever, Sivas’ın Divriği ilçesindeki ayağı kopmuş yaralı köpeği tedavi ettirebilmek için 2 bin 200 kilometre yol gitti.

Sivas’ın Divriği ilçesinde yaşayan Serkan Çolak isimli kişi, ilçedeki sol arka ayağı patisinden kopmuş köpek için İstanbul’da bulunan Dost Derneğinden yardım talebinde bulundu. Dost Derneği’nin Başkanı Adem Gündüz bin 100 kilometre mesafedeki İstanbul’dan Divriği’ye gelerek yaralı köpeği tedavi etmek üzere kamyoneti ile teslim aldı.

Adem Gündüz, sol arka patisi kopmuş olan köpeğin acil tedaviye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Hayvansever dostumuz Serkan bey bizi aradı. Burada tedavisi mümkün olmadığı için uyutulması düşünülüyormuş. O da bir candır diyerek buraya geldik. İstanbul’da tedavisini yaptıracağız.” dedi.

Yaralı köpek için kamyoneti ile bin 100 kilometre yol yaparak Sivas’ın Divriği ilçesine gelen Gündüz, yaralı köpeği alarak İstanbul’a döndü. Böylece Gündüz toplamda 2 bin 200 kilometre yol yapmış oldu.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store