• DOLAR
  5,7385
  %0,07
 • EURO
  6,3949
  %0,18
 • ALTIN
  275,42
  %0,12
 • BIST
  99.785
  %1,94
Yaralı köpek için 2 bin 200 kilometre yol yaptı

Yaralı köpek için 2 bin 200 kilometre yol yaptı

İstanbul’da yaşayan bir hayvansever, Sivas’ın Divriği ilçesindeki ayağı kopmuş yaralı köpeği tedavi ettirebilmek için 2 bin 200 kilometre yol gitti.

Sivas’ın Divriği ilçesinde yaşayan Serkan Çolak isimli kişi, ilçedeki sol arka ayağı patisinden kopmuş köpek için İstanbul’da bulunan Dost Derneğinden yardım talebinde bulundu. Dost Derneği’nin Başkanı Adem Gündüz bin 100 kilometre mesafedeki İstanbul’dan Divriği’ye gelerek yaralı köpeği tedavi etmek üzere kamyoneti ile teslim aldı.

Adem Gündüz, sol arka patisi kopmuş olan köpeğin acil tedaviye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Hayvansever dostumuz Serkan bey bizi aradı. Burada tedavisi mümkün olmadığı için uyutulması düşünülüyormuş. O da bir candır diyerek buraya geldik. İstanbul’da tedavisini yaptıracağız.” dedi.

Yaralı köpek için kamyoneti ile bin 100 kilometre yol yaparak Sivas’ın Divriği ilçesine gelen Gündüz, yaralı köpeği alarak İstanbul’a döndü. Böylece Gündüz toplamda 2 bin 200 kilometre yol yapmış oldu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir