Yanıp sönen aracıyla terör estiren zanlının ifadesi trafikte ortaya çıktı

Yanıp sönen aracıyla terör estiren zanlının ifadesi trafikte ortaya çıktı
18:00 - Ağustos 25 2020 Salı

Muhammed Enes U., geçtiğimiz günlerde Hadımköy’de seyir halindeyken yol vermeyen Dadaş Aras’ı lüks minibüsündeki flaşörle bloke etti. Polis olduğunu söyleyen şüpheli, Aras ile tartıştı. Bunun sonucunda bloke edilen Dadaş Aras, araçta bulunan cep telefonu ve flaş sistemi ile yaşadıklarını kaydetti. Şüpheli Muhammed Enes U., tartışma sırasında 5 yerden Aras’ı bıçaklayarak kaçtı. Geçtiğimiz günlerde yakalanan zanlı, dün sevk edildiği Gaziosmapaşa Adliyesi’ndeki nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Seni öldürmem gerektiğini söylediğim doğru”

Muhammed Enes U., babasıyla birlikte çalıştığını ve Mercedes markalı aracın kendisine ait olduğunu belirterek, “Aracı aldığımda ön camda parlama vardı. Etkinlik gününden önce çakmaktaşı hiç kullanmadım. Olay günü parlama ile seyrediyordum. Dadaş Aras isimli bir kişinin minibüsüne sinyal vererek geçtim. Ancak, sebepsiz yere, kişi daha sonra aracıyla beni geçti. Sonra yanımda yavaşladı ve el hareketi yaparak pencereyi indirmemi istedi. Trafikte yavaşça dolanırken camı indirdikten sonra, “Kimsin sen, flaş takıyorsun?” bana küfretti. Ben de aynı şekilde cevap verdim. Bir süre sonra trafik durdu. Bu arada biz yan yana şeritteydik. Kişi bana “ağla” dediğinde, aracımdan inip yanına gittim. Video çekmeye başladı. Ona ‘amacın nedir’ dediğimde masum davranmaya başladı. Kişiye ‘seni öldürecek miyim?’ Dediğim de doğru. Bu sözleri öfkeyle söyledim ”dedi.

“Bıçağı kaç kez sapladığımı hatırlamıyorum.”

Şikayetçi Aras’ın da aracının görüntülerini çektiğini söyleyen şüpheli, “Video bittiği anda bana sert bir yumruk attı. Sonra gözlerim karardı ve kendimi kaybediyormuşum gibi hissettim. Kişi daha sonra bir bıçak çıkardı. Bacağıma bıçakla bastı ve ‘Seni burada deliklerle dolduracağım’ dedi. Sonra can havlusu ile elindeki bıçağı aldım. Bu nedenle elim kesildi. Kendimi korumak için bıçağı kişiye doğru sallamaya başladım. Kişi aldığı darbelerin ardından yere düştü. Ben de arabama bindim ve uzaklaştım. İlk başta paniğe kapıldığım için teslim olmadım. Bana yaptıklarından dolayı Dadaş Aras’tan şikayet ediyorum. Aracımı satacağım için olay günü çakmağı kullanmak istedim. Dadaş Aras’ın aracına girmedim ve hiç para almadım. Ailemin maddi durumu nedeniyle buna ihtiyacım yok. “Bıçağı kaç kez sapladığımı hatırlamıyorum.”

Şikayetçi Dadaş Aras’ın avukatı Bünyamin İnce, “Dosyanın takipçisiyiz. Şu anda, müşterimizin sağlığı her şeyden daha önemli. İlerleyen günlerde soruşturmanın genişletilmesi kapsamında tanıklarımızı savcılığa dinleteceğiz. “Olayın üstünün veya altının ele alınmasına izin vermeyeceğiz.”

Melike İnal

ALAKALI HABERLER

Çakarlı aracıyla yolu kesen Maganda, önce tehdit ettikten sonra bıçakladı.

ALAKALI HABERLER

Yanıp sönen araçla terörize eden şüpheli tutuklandı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi