• DOLAR
  5,6892
  %-0,14
 • EURO
  6,3115
  %0,03
 • ALTIN
  268,77
  %-0,39
 • BIST
  106.788
  %0,00
Yangın ve Kimyasal sızıntı tatbikatı yapıldı

Yangın ve Kimyasal sızıntı tatbikatı yapıldı

Sivas Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın ve kimyasal sızıntı tatbikatı yapıldı. Gerçeği aratmayan tatbikatta AFAD, Kızılay, İtfaiye ve sağlık ekipleri işbirliği yaparak olaylara müdahalede bulundular.

Sivas Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde meydana gelmesi muhtemel bir yangın ve kimyasal sızıntı tehlikesine karşı hazırlıklı olunmasını sağlamak amacıyla bir tatbikat yapıldı. Tatbikata AFAD, Kızılay, İtfaiye ve sağlık ekipleri katıldı. Deprem sonrasında meydana geldiği varsayılan kimyasal gaz sızıntısına ve yangına karşı ekipler gerekli müdahalelerde bulunarak hastaları binadan tahliye ettiler. Bütün bu yaşanabilecek olaylar ekipler tarafından gerçeğe çok yakın şekilde kurgulandı. Tatbikatta özellikle AFAD tarafından kullanılan kimyasal ve biyolojik vakalara karşı özel tasarlanmış kıyafetler dikkatleri çekerken hastane bahçesine sahra hastanesi kuruldu. Tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir