Ziraat Odası yaban hayvanlarını unutmadı

Ziraat Odası yaban hayvanlarını unutmadı
14:18 - Şubat 18 2021 Perşembe

Sivas genelinde yoğun seyreden kar yağışının etkisi ile hayvanların yiyecek bulamama riskine karşı Gürün Ziraat Odası Başkanı ve beraberindeki ekip çeşitli bölgelere yiyecek bıraktı.

Sivas’a bağlı Gürün ilçesinin Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe ile tarım danışmanları ve Oda personelinin katılımıyla icra edilen sokak hayvanları için yiyecek bırakma faaliyeti herkes tarafından beğeni topladı. Ziraat Odası ekibi sokak hayvanları ile birlikte yaban hayvanlarının da karlı havada yiyecek bulmakta zorluk çekebilme ihtimalinden dolayı belirli bölgelere yiyecek bıraktı. Yapılan bu faaliyetten dolayı Gürünlü vatandaşlar çok mutlu olurken Başkan Aktepe bu ve benzer faaliyetlere önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini belirtti.

Uzmanlar tarafından soğuk ve karlı havalarda sokak hayvanlarının yiyecek bulma ve barınma gibi ihtiyaçlarında önemli aksamaların meydana gelebileceği belirtiliyor. Bu sebeple tüm vatandaşların sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda hassas davranmaları gerektiği ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi