• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
AYM’den flaş Wikipedia kararı

AYM’den flaş Wikipedia kararı

Uzun yıllardan bu yana Türkiye’de erişim yasağı uygulanan dijital ansiklopedi sitesi Wikipedia’ya ilişkin Anayasa Mahkemesi (AYM) flaş bir karara imza attı.

AYM Genel Kurulunda görüşülen konuyla ilgili oylama yapılarak karar verildi. Oylama sonucunda 16 üyenin 10 tanesi Wikipedia’ya erişimin engellenmesinin hak ihlali olduğunu söyledi. 6 üye ise şu anki erişim engelinin yerinde bir karar olduğunu ve devam etmesi gerektiğini savundu. Oylama sonucunda AYM’nin nihai kararı bir hak mahrumiyeti yaşandığına yönelik oldu.

Bireysel başvuru sebebiyle değerlendirmeye alınan bu konunun Wikipedia lehinde karara bağlanması sonucunda sürecin ne şekilde devam edeceği bilinmese de yasal prosedürlerin tamamlanmasından kısa bir süre sonra Wikipedia’ya yeniden Türkiye’den ulaşılabilmesi bekleniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir