WhatsApp Grup Yetkileri Arttırılıyor

WhatsApp Grup Yetkileri Arttırılıyor
10:30 - Aralık 21 2021 Salı

WhatsApp grup yetkileri arttırılıyor. Yeni alınan karara göre WhatsApp’ta artık grup yöneticileri daha fazla yetkiye sahip olacak.

WhatsApp, günümüzün en büyük haberleşme uygulamalarından birisi olarak bizleri karşılıyor. Kullanıcılarla iletişim kurmanın bir yolu olan WhatsApp zaman zaman yeni özelliklere de kavuşuyor. Geçtiğimiz aylarda gizlilik sebebiyle ciddi sorunlar yaşayan uygulama milyonlarca kullanıcı kaybetmiş olsa da bir süre sonra kendini toparlamıştı. Yakın zamanda ise WhatsApp büyük bir erişim problemi ile karşılaşmıştı. Bu sorun geçtikten sonra sık sık güncelleme yapmaya başlayan ekip uygulamayı daha hızlı geliştirmek için çalışmalar yürüttü.

WhatsApp Grup Yetkileri Artıyor

WhatsApp, son zamanlarda elde etmiş olduğu güncellemeler sayesinde pek çok kullanıcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Yapılan güncellemeler arasında gizlilik iyileştirmeleri, ses atmadan önce dinleme ve masaüstüne akıllı telefon olmadan bağlanma gibi özellikler bulunuyor. Bunun yanı sıra yeni gelen özellik ile birlikte WhatsApp’ta yer alan grup yöneticileri artık daha fazla yetkiye sahip olabilecek. Bu özellik pek çok kullanıcı için önemli avantajlar sağlıyor olacak.

WhatsApp Grup Yetkileri

WhatsApp grup yetkileri incelendiğinde bir yönetici gruba kişi ekleyebilir, gruptan kişi çıkarabilir, grubun ismini düzenleyebilir veya bunun gibi bazı işlemleri gerçekleştirebilir. Yapılmayan şeylerden birisi gruptayken bir mesajın kaldırılabilmesi. Grup yöneticileri grupta atılan bir mesajı kaldıramadığı için üye küfür ettiğinde veya kötü amaçlı bir mesaj yazdığında yöneticiler ancak kişiyi gruptan atabiliyor.

Yeni eklenen özellik ile birlikte artık grup yöneticilerinin WhatsApp’ta yer alan grupta herhangi bir kullanıcının mesajını kaldırma yetkisine sahip oluyor. Bu özellik sayesinde artık grup üzerindeki düzeni sağlamak mümkün olacak. Grup üzerindeki bir mesajı kaldırma işlemi sayesinde kullanıcıyı gruptan atmaya gerek kalmıyor ve kullanıcı bu durum bir daha yapmaması için uyarılabiliyor. Bu özellik ile birlikte eklenen bir diğer özellik WhatsApp grup mesajı silme bilgisi. Eğer bir yönetici kullanıcıya ait bir grup mesajını kaldırırsa o mesajı hangi yöneticinin kaldırdığı yazıyor. Bu da yöneticilerin aktivitelerinin kayıt altında olduğunu gösteriyor.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi