Sivas Haberler

Venezuela’da Yeni Bir Darbe Girişimi Yaşanıyor

Venezuela’da kendisini devlet başkanı ilan eden Juan Guaido orduya darbe çağrısı yapmasıyla Guaido’nun çevresinde kendisine destek veren üniformalılar darbe girişimine kalkıştı.

Venezuela’da Yeni Bir Darbe Girişimi Yaşanıyor
142 Okundu
30 Nisan 2019 - 14:14

Başkent Caracas’taki hava kuvvetleri üssünün yakınlarında açıklama yapan Guaido, darbe çağrısında bulundu. Çağrıdaki üç dakikalık bir videoda Guaido’nun çevresinde askerlerin ve 2014 yılında ev hapsine çarptırılıp siyasetten yasaklanan Leopoldo Lopez’in de bulunduğu bildirildi. Askerlerin bazılarının ağır silahlı olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Guaido, “Şimdi zamanıdır” ve Ulusal silahlı kuvvetler doğru kararı verdi ve onlar Venezuela halkının desteğine güveniyor” dedi.

Venezuela Savunma Bakanı açıklama yaparak “tüm ülkeyi şiddete sürüklemeyi hedefleyen bir darbe girişimini reddediyoruz” dedi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store