• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Venezuela’da Yeni Bir Darbe Girişimi Yaşanıyor

Venezuela’da Yeni Bir Darbe Girişimi Yaşanıyor

Başkent Caracas’taki hava kuvvetleri üssünün yakınlarında açıklama yapan Guaido, darbe çağrısında bulundu. Çağrıdaki üç dakikalık bir videoda Guaido’nun çevresinde askerlerin ve 2014 yılında ev hapsine çarptırılıp siyasetten yasaklanan Leopoldo Lopez’in de bulunduğu bildirildi. Askerlerin bazılarının ağır silahlı olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Guaido, “Şimdi zamanıdır” ve Ulusal silahlı kuvvetler doğru kararı verdi ve onlar Venezuela halkının desteğine güveniyor” dedi.

Venezuela Savunma Bakanı açıklama yaparak “tüm ülkeyi şiddete sürüklemeyi hedefleyen bir darbe girişimini reddediyoruz” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir