Vali Yerlikaya: ‘Suriyeli bir konuk hayatını kaybetti’

Vali Yerlikaya: ‘Suriyeli bir konuk hayatını kaybetti’
19:00 - Haziran 23 2020 Salı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte selden zarar gören sokakta soruşturma yaptı.

Soruşturmadan sonra kameralarla karşılaşan Valiler Yerlikaya, son durumu gazetecilerle paylaştı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ekiplerinin dünden itibaren şiddetli yağmur uyarısı yaptığını hatırlatan Yerlikaya, “İstanbul’da öğleden sonra gerçekten şiddetli bir yağmur oldu. İstanbul’da daha önce iki hortum görüldü. Ne yazık ki Esenyurt Pınar Mahallesi 1272 Sokak’ta Bodrum katlar yol seviyesinden yaklaşık 120 santimetre sular altında kaldı. Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü’nde sel vardı. Çatalca’daki hastanede tedavi gören iki vatandaşımız, Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde tedavi gören vatandaşlarımızdan ikisi geçici koruma altında konuklarımız var. 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuğumuzun durumu iyi. Ne yazık ki 30-32 yaşları arasındaki Suriyeli bir konuk öldü “dedi.

İtfaiyenin bodrumlardaki suların tahliyesi üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Vali Yerlikaya, “Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Başkan Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, isteklerini dile getirdi. bu tespitler ve gerekli yardımı sağlıyoruz. Esenyurt Belediye Başkanımızla evde olamayan sakinlerle neler yapacağımız hakkında konuşuyoruz, geçmişte aynı sokakta benzer seller olduğunu söyleyen vatandaşlarımızla konuştuk. ölçümler. ”

Sel baskınlarının yaşandığı 1272 Caddesi’ndeki eğime dikkat çeken Vali Yerlikaya, “Bu caddede bodrum katında yaşamaya izin vermeyeceğiz, konut olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Bu günden önlemler alacağız. Vatandaşlarımızı gerekli destekle koruyacağız. “

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi