• DOLAR
  5,9250
  %0,14
 • EURO
  6,5401
  %0,15
 • ALTIN
  282,84
  %0,39
 • BIST
  95.258
  %1,36
Vali ile Belediye Başkanı çocuklarla beraber çöpleri topladı

Vali ile Belediye Başkanı çocuklarla beraber çöpleri topladı

Dünya Temizlik Gününde Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çocuklarla birlikte çöp topladı.

Sivas’ta, ‘Dünya Temizliği’ konusunda farkındalık oluşturmak amaçlı çöp toplama etkinliği düzenlendi. Sivas-Erzincan karayolu üzerinde bulunan Paşapınarı anıtı çevresinde gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğinde Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin vatandaşlar ile birlikte çöp topladı.

Ülkemizde ve Dünyada birçok noktada farkındalık oluşturmak adına böyle bir etkinlik planlandığı belirten Vali Ayhan, “Burası Ülkemizin istiklali ve istikbali için gidilen süreçte Sivaslıların, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını karşıladığı yerdir. Hem bu bölge olması hasebiyle hem de temizlik günü kapsamında Dünya’da 169 ülke de ve ülkemizde 81 ilimizde aynı anda böyle bir etkinlik planlanmış ve yapılmaktadır. Bizde Sivas’ta miniklerimiz ile beraber bir farkındalık mesajı vereceğiz” dedi.

Etkinlik sonrası çöp toplanan alandaki farklılık ise dikkat çekti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir