• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Vali Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den Plevne Marşı

Vali Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den Plevne Marşı

Sivas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in seslendirdiği “Plevne Marşı” damga vurdu.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Sivas Valiliğince resepsiyon verildi. Valilik ek binasında düzenlenen resepsiyona il protokolünün yanı sıra şehit aileleri, gaziler, çiftçiler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Resepsiyonda Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, eşleri ve bazı protokol üyeleri müzisyenler eşliğinde Plevne Marşı’nı seslendirdi. Marşın seslendirilmesinin ardından konuşma yapan Sivas Valisi Salih Ayhan, bu ülke için canlarını feda eden şehitleri minnetle yad ettiklerini dile getirerek, “Bu milletin bizlere emanet ettiği şehit ailelerimize sağlık, sıhhat afiyetler diliyorum. Gazilerimize sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum. Tam 97 yıl önce imkansızlık içerisinde yokluk içerisinde bir millet. Ama bizim millet ki yokluk içerisinde olan millet zor zamanlarda büyük komutanlar büyük yöneticiler, idareciler ortaya çıkarmıştır. Bu millet teşkilatçı bir millettir. Bu millet hiçbir zaman esareti kabul etmeyen bir millettir. 97 yıl öncede aynı anlayışla aynı kararlılıkla ve aynı azimle yokluk içerisinde olan bir millet, imanı, itikatı, milli birlik ve beraberlik içerisinde 97 yıl önce bu ülkenin tekrar Türk yurdu olduğunu ispat ettiler” dedi.

İlk defa 4 Eylül Marşı dinletildi

Vali Ayhan’ın konuşmasının ardından Sivas Kongresi’nin 100. yılı dolayısıyla özel olarak bestelenen “4 Eylül Marşı” ilk defa resepsiyona katılan misafirlere dinletildi. 4 Eylül Marşı misafirler tarafından beğeni ile karşılandı. Resepsiyon pasta kesimiyle son buldu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir