• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Uzman Erbaş Alımlarına Ne Zaman Başlanıyor?

Uzman Erbaş Alımlarına Ne Zaman Başlanıyor?

2019 yılı önbaşvurularının 31 Mayıs 2019 tarihinde bittiği uzman erbaşlık kadroları için sıra şimdi de geçerli kabul edilen başvuruların diğer değerlendirme ve sonuç aşamalarına geldi. Uzman Erbaş alımlarına ne zaman başlanıyor sorusunun cevabını vermeden önce genel olarak başvuru kriterleri ve başvuru süreci hakkında prosedürü hakkında bilgi verelim

Uzman Erbaş Alımlarına Ne Zaman Başlanıyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) uzman erbaş kadrolarında, teknik ve kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak amacıyla istihdam edeceği uzman erbaşlık önbaşvurusu e-devlet aracılığı üzerinden yapılabilmektedir. personeltemin.msb.gov.tr adresinden yönlendirilen e-devlet sistemine giren aday başvuru sihirbazı üzerinden  “bilgilerim” kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri doldurduktan sonra”tercih” ekranına otomatik olarak yönlendirilir ve ardından önbaşvurusunu tamamlar.

Önbaşvuru aşamasından geçen adaylar personeltemin.msb.gov.tr adresinden sonuçlara görürler ve aynı adresten tebliğ edilecek seçim aşaması sınav tarihlerini öğrenebilirler. Adaylar ayrıca elektronik posta ve cep telefonuna gönderilecek kısa mesaj ile bilgilendirilirler.

Başvuru, yazılı sınav, evrak kontrol, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, mülakat, sağlık raporu ve güvenlik soruşturması aşamaları ile tamamlanır. Önbaşvuru sonuçları açıklanan 2019 Uzman Erbaş kadroları için alım tarihi ise henüz ilan edilmemiştir.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir