• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Uyuz’da erken Teşhis oldukça önemli

Uyuz’da erken Teşhis oldukça önemli

İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde son günlerde artan uyuz vak’aları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Ali Öner, uyuz hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu söyledi.

Uyuz’da Erken Teşhis Oldukça Önemli

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim Üyesi olan Yaşar Ali Öner, uyuzun tedavisinin olumlu sonuçlanması ve bir an önce tedaviye başlanması adına erken tanı ve tedbirin çok büyük önem taşıdığını belirtti.

Öner, dünya çapında yılda 300 milyon uyuz vak’asına rastlandığını söyleyen Prof. Dr. Öner, bu hastalığın üçüncü Dünya ülkeleri ile tropikal ve subtropikal ülkelerde bu hastalığın yoğun olarak görüldüğünü belirtti. Öner hastalığın kış aylarında çok daha fazla arttığını bu hastalığın daha hızlı tedavi edilmesinde erken tanı ve teşhisin çok önemli olduğunu vurguladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir