• DOLAR
  5,9038
  %0,80
 • EURO
  6,5476
  %0,27
 • ALTIN
  295,47
  %0,98
 • BIST
  7,6928
  %0,36
Uyuza iyi gelen uyuz Gölü

Uyuza iyi gelen uyuz Gölü

Sivas’ın Gümüşdere Köyü’nde bulunan göl sayesinde uyuz hastalığı bu köye uğrayamıyor.

Son günlerde uyuz vak’alarının artması ile birlikte gözler Sivas’ın Gümüşdere Köyü’ne çevrildi. Bu köyde bulunan Uyuz Gölü uyuz ve egzama hastalıklarına iyi geliyor. Bu göl her mevsimde uyuz ve egzama hastaları tarafından ziyaret ediliyor. Bu göle şifa bulmak üzere sadece yurt içinden değil yurt dışından da birçok kişi geliyor. Gelenler bu göl sayesinde hastalıklarına şifa bulmuş olarak dönüyor. Gölün sıcaklığı yaz-kış hep aynı kaldığı için kışı havalar çok soğuk olduğunda bile çocuklar bu gölde yüzmeye devam ediyor.

Gümüşdere Köyü muhtarı Mert Kurt köylerinde yıllardır tek bir uyuz vak’asına rastlanmadığını bu göle gelenlerin şifa bularak evlerine döndüklerini söyledi. Muhtar Mert Kurt bu göl ile ilgili bilimsel araştırma yapılmasını ve bu gölün turizme kazandırılmasını istediklerini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir