• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Ünü dünyaya yayılan Sivas Bıçağı PTT üzerinden satışa sunulacak

Ünü dünyaya yayılan Sivas Bıçağı PTT üzerinden satışa sunulacak

Sivas Demirciler Odası ve PTT arasında imzalanan bir protokol çerçevesinde ünü dünyaya yayılmış olan Sivas bıçağı kargo ile tüm Türkiye’ye ulaşacak.

Sivas’ta ki bıçak ustaları tarafından el işçiliğiyle 76 ayrı işlemden geçerek ve sonrasında boynuz ve çelik eklenerek üretilen dünyaca ünlü Sivas bıçağının siparişlerinde kargo konusu sıkıntı oluyordu. PTT ile imzalanan bir protokol ile artık Sivas bıçağı Türkiye’nin her yerine gönderilebilecek.

Bu konuyla alakalı açıklama yapan Sivas PTT Baş Müdürü Hükümdar Kavak, insan yaşamına kolaylıklar katmak için çalışan PTT’nin bugün Sivas’ta da böyle bir işe imza attığını belirterek, “Sivas’ta üretilen yöresel ürünlerin pazarını oluşturmak, Türkiye geneline satışa sunmaktır. PTT İnternet üzerinden ePTTAVM üzerinden bir mağaza açtı. Bu çağın gereksinimiydi. Teknolojinin gerekliliğiydi. Bizde kurum olarak dedik ki biz esnafımıza nasıl yardımcı olabiliriz? Biz ePTTAVM’yi kurduk. Onun içerisinde de ise Sivas Posta Pazarı. Sivas’a özgü yöresel ürünleri, üretilen ürünleri Türkiye genelinde pazarlamak için bu sistemi kurduk. Bugünde onun protokolünü imzalıyoruz. Demirciler odası başkanımızdan başladık. “dedi.

Sivas Demirciler Odası Başkanı Harun Koç ise bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi, “Bıçakçı üyelerimizin yapmış olduğu bıçakları bildiğiniz üzere 12’inci ayın 26’sı 2018 de bıçaklarımızı tescil ettik. Bu haseple genel müdürümüz Kenan bey ve Sivas PTT baş müdürümüz Hükümdar bey aracılığıyla yapılan protokol ile ürünlerimizi tüm Türkiye’ye satacağız. Sivas hak ettiği değeri bulacak. Bundan sonrada Sivas’ta ki bıçakçılığımızın bıçakları hak ettiği yere ulaşacak. “şeklinde konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir