• DOLAR
  5,7510
  %0,01
 • EURO
  6,3903
  %-0,01
 • ALTIN
  272,93
  %0,02
 • BIST
  7,5703
  %-0,06
Ünlü halk ozanı Ali Ekber Gülbaş sanatta 60’ıncı yılını kutluyor

Ünlü halk ozanı Ali Ekber Gülbaş sanatta 60’ıncı yılını kutluyor

Ekberi Mahlasıyla bilinen ünlü halk ozanı Ali Ekber Gülbaş sanatta 60’ıncı yılını kutluyor.

“Deli Gönül Hangi Dala Konarsın”, “Senden Bana Geri Kalan”, “Benden Olsun” gibi türkülerin söz yazarı ve birçok sanatçının seslendirdiği parçaların sahibi olan 79 yaşındaki halk ozanı Ali Ekber Gülbaş, sanatta geçirdiği 60 yılın mutluluğunu yaşıyor. Aslen Malatya Arguvanlı olan 4 çocuk babası Gülbaş, son olarak tamamı kendisine ait 15 parçalık “Ekberi Türküleri” adlı albümüyle bir kez daha ustalığını konuşturdu.

Dillerden düşmeyen daha birçok önemli eserin sahibi olan Gülbaş, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Arguvan Türkü Festivali’nde de sahne alarak dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Türkülerini farklı yörelerden sanatçıların yorumladığını aktaran Gülbaş, “Türkülerimde herkesin kendisinden bir parça bulması benim için çok önemli. Zaten bu eserlerin kahramanları halktır” diye konuştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir