Ülke genelinde kapsamlı corona virüs incelemeleri devam edecek

Ülke genelinde kapsamlı corona virüs incelemeleri devam edecek
14:00 - Ağustos 10 2020 Pazartesi

Genelge’de, kontrollü sosyal yaşam döneminde temel ilkeler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının temel prensipleri ile tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyumun büyük olduğu belirtildi. salgınla mücadelenin başarısı için önemi. Bu kapsamda, illere farklı tarihlerde gönderilen genelgeler ile Valiliklere Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Kılavuzuna uygun olarak hazırlanan formlar kullanılarak sürekli denetim yapılması talimatı verildiği belirtildi.

Mevcut aşamada, son vaka sayıları dikkate alınarak hayatın her alanında mevcut önlemlere uymanın önemi bir kez daha ortaya çıkmış ve ülke genelinde yapılacak denetimlerle ilgili şu bilgilere yer verilmiştir:

“Tüm il ve ilçelerde valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy / mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlileri ( polis, özel güvenlik vb.) “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla 11 Ağustos Salı günü hayatın her alanını kapsayan genel teftişler yapılacak.

Bu kontroller; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete marketleri, restoran, cafe, restoran, kahvehane, kahvehane, çay bahçesi, düğün ve nikah yerleri, berber-kuaför-güzellik merkezleri, internet cafe-salon ve elektronik oyun yerleri, iç şehir içi toplu taşıma araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park-piknik alanları, eğlence parkları-tematik parklar ve tüm yaşam alanlarının (plajlar, caddeler ve sokaklar vb.) dahil edilmesi planlanacaktır.

Denetimler kesintisiz ve sürekli olacak

Korana virüsü salgını ile mücadele için alınan tedbirlerle belirlenen kurallar noktasında, hem işletme sahipleri hem de hizmet sağlayıcılar ve vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak ve bunlara uymalarını sağlamak için sürekli ve sürekli bir şekilde denetimler yapılacaktır. en üst düzeyde ölçü kuralları.

Bu amaçla önümüzdeki 10 gün boyunca konu-faaliyet alanına göre (belirlenecek günlerde tüm restoran ve restoranların incelenmesi, diğer gün toplu taşıma araçlarının kontrol edilmesi gibi) sahada etkin bir denetim yapılacaktır. ).

Etkinliklerde (düğün, nişan, kına, sünnet düğünü, cenaze, taziye vb.) Ve mekanlarda (plajlar, sokaklar ve sokaklar, park alanları vb.) Temizlik, maske ve fiziksel mesafe kurallarına uyulup uyulmadığına özel dikkat gösterilecektir. .) vatandaşların kalabalıklar içinde bir araya gelebileceği yer. .

Bu konuda en doğru bilgiye sahip olan din görevlileri ile 16.03.2020 tarihinden itibaren faaliyetleri durdurulan taziye evleri hakkında vatandaşlarımızı uyarmak amacıyla kolluk kuvvetleri ile iletişime geçilmesi sağlanacaktır. birlikte olmak ve bu önlemin uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmek.

Her iş kolu veya mahallinin uzmanlığı dikkate alınarak, denetim ekipleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının (kolluk, mahalli idareler, il / ilçe müdürlükleri vb.), Köy-mahalle temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlenecektir. muhtarlar ve meslek odaları ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının personeli azami ölçüde kullanılacaktır.

Denetimler sırasında rehberlik ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilecektir. Denetim faaliyetlerinin etkinliği ve görünürlüğü en üst düzeyde tutulacaktır. “

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi