• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Ulaş’ta Geleneksel El Nakışları Kursu Açıldı

Ulaş’ta Geleneksel El Nakışları Kursu Açıldı

Sivas’ın Ulaş ilçesinde kadınlar için İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Geleneksel El Nakışları adıyla yeni bir kurs açtı.

Ulaş’ta Geleneksel El Nakışları Kursu Açıldı

Ulaş Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan El Sanatları Teknolojisi Nakış Öğretmeni Neslihan Karakaş açılan bu kursta geleneksel Türk işleme sanatlarının bulunduğu Türk İşi, Antep İşi ve Tel Kırma işlerinin kullanılması ile sehpa örtüsü ve masa örtüsü ranırlar gibi çalışmaların bulunduğunu belirtti.

Ulaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Coşgun ise yaptığı açıklamada, ek binalarında açılan bu kurs ile 360 saat sürecek derslerin ayarlandığı ve kursun 7 Şubat 2020 günü biteceğini söyledi. Coşgun kurs bitiminde kursiyerlerin sınava tabi tutulacağını ve başarılı olanlara sertifikaları verileceğini ifade etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir