• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
TV Kanallarına saldırılar başladı o Ülkede ne oluyor?

TV Kanallarına saldırılar başladı o Ülkede ne oluyor?

Irak’taki gösterilerin bir türlü önlenememesi sonrasında Bağdat’ta bir TV kanalının saldırıya uğradığı belirtildi. Olaylarda ölen gösterici sayısının 100’ü aştığı belirtilirken; gösterilerin işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliğinden kaynaklandığı da belirtiliyor.

Irak’ta bir TV kanalı göstericilerin hedefi oldu

1 Ekim tarihi itibariyle başkent Bağdat’ta başlayan protesto gösterileri Irak’ın pek çok farklı kentine de sıçradığı bildiriliyor. Gösterilerde ölenlerin sayısının 100’ü aştığı ve konuyla ilgili Irak Bakanlar Kurulu’nun toplandığı da bildiriliyor. Irak hükümeti gerilimin düşürülmesi amacıyla birtakım paketler açılırken; bu paketlerde dar gelirlilere yeni olanaklar sunulduğu söyleniyor.

Geliri düşük olan ailelere yönelik arsa dağıtmak amacıyla başvuruların başlaması ve evsizlere yeni konutların yapılması gibi önlemleri gündeme getiren Irak hükümeti, gösteriler neticesinde hayatlarını kaybedenlerin de şehit olarak kabul edilmesini öngören bir çalışma yapıyor.

VİDEO :

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir