• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Havalar soğudukça Turşuya olan ilgi arttı

Havalar soğudukça Turşuya olan ilgi arttı

Havaların soğumaya başlamasının ardından Sivas’ta turşuya olan rağbetin yeninde artış gösterdiği belirtildi. Sofraların vazgeçilmezi olarak kabul edilen turşuya olan rağbetin artması; esnafın da yüzünü güldürdü.

Havalar Soğudukça Turşuya Olan İlgi de Arttı

Son günlerde Sivas’ta hava sıcaklık değerinin sıfırın altındaki derecelere düşmesi sonrasında turşu tüketiminin artış göstermesinin doğal sonucu olarak turşuya olan rağbetin de artış gösterdiği belirtildi. Pek çok farklı meyve ve sebzeden yapılabilen turşunun, iştah kabarttığı da biliniyor.

Turşu tezgahlarına son zamanlarda yoğun bir şekilde ilgi gösteriliyor olmasından dolayı sebze halinde bulunan esnafların satışlarında bir artış yaşanıldığı belirtiliyor. Bu yıl kilogram başına 3 ya da 4 TL gibi bir fiyat artışının yaşanıldığını söyleyen esnaflar; turşunun kış aylarının vazgeçilmezi olduğunu vurguluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir