• DOLAR
  5,7617
  %0,42
 • EURO
  6,3391
  %0,31
 • ALTIN
  272,14
  %0,74
 • BIST
  104.192
  %-0,61
Türkiye’ye Siber saldırı yapılıyor

Türkiye’ye Siber saldırı yapılıyor

Barış Pınarı ile dünya üzerinde birçok devlete karşı mücadele eden Türkiye bu sefer de siber saldırıların hedefi haline geldi. Farklı terör örgütleri tarafından gerçekleştirildiği belirlenen saldırılar kısa sürede püskürtüldü.

Türkiye’ye Siber Saldırılar

Türkiye’nin güney sınırlarımızda göstermiş olduğu başarıyı hazmedemeyen terör örgütleri bu sefer de sanal dünya üzerinden siber saldırılarda bulunmaya başladı. PKK-PYD terör örgütü Avrupa’daki Almanya, Hollanda ve Fransa gibi ülkeler üzerinden siber saldırı düzenlerken, FETÖ terör örgütü de ABD ve Kanada üzerinden yapılan bu siber saldırılara destek verdi.

DDOS adı verilen yöntemle gerçekleştirilen siber saldırıda Garanti Bankası’na ait sistemin altyapısı kullanılamaz hâle geldi. Kullanıcılar uzun süre Garanti Bankası’na giriş yapamazken GSM operatörleri ve hosting firmaları da yapılan bu saldırılardan olumsuz yönde etkilendi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir