• DOLAR
  5,6997
  %-0,69
 • EURO
  6,3174
  %-0,64
 • ALTIN
  269,89
  %-0,62
 • BIST
  107.529
  %0,64
Türkiye’nin En Uzun Borusu

Türkiye’nin En Uzun Borusu

ÇEDAŞ, Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Yüksek Gerilim Dalı öğrencileri için teknik gezi düzenledi, Gezide Türkiye’nin en uzun HES borusu yerinde incelendi.

Türkiye’nin En Uzun Borusu

Elektrik dağıtım sektörüne yetişmiş eleman hazırlamak ve destek olmak üzere başlatılan Enerjinin Yıldızları Projesinin Sivas, Tokat ve Yozgat ayağını üstlenen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. öğrencilerin eğitimini ‘saha’ dersleri ile desteklemek için geziler düzenliyor. Bu proje kapsamında Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Yüksek Gerilim Dalı’nda eğitim gören 16 öğrenciye özel bir gezi düzenlendi. Gümüşhane Akköy II Hidroelektrik Santrali ve Giresun Doğankent Hidroelektrik Santrali’ne gerçekleştirilen teknik bir gezide ÇEDAŞ yetkilileri tarafından akan suyun gücünün elektriğe dönüşme aşamalarını yerinde anlattı. Gezide öğrencilere anlatılan HES borusu Akköy II HES, 1.224 m düşü yüksekliği ile Türkiye’de birinci sırada ve dünyada ilk 10’un içerisinde yer alıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir