• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta Tamamlandı

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta Tamamlandı

Sivas Kongresi’nin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında organize edilen Türkiye Oryantiring Şampiyonası bugün gerçekleşen sprint yarışları ile Sivas’ta tamamlandı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu 2018-2019 yarışma sezonunun finali olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nın son gününde planlanan sprint yarışları Sivas tarihi kent meydanında yapıldı. Yaklaşık bin sporcunun katıldığı sprint yarışı kıyasıya rekabete sahne oldu. Havanın soğuk olması yarışmaya ayrı bir heyecan yarattı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden müsabakalar için Sivas’a gelen sporcular, havanın soğuk olmasına rağmen müsabakadan son derece zevk aldıklarını dile getirdiler.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara Buruciye Medresesi’nde düzenlenen törenle ödüller verildi. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başlayan törende başta Vali Salih Ayhan ve diğer protokol üyeleri dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir